Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe to jeden z najbardziej hitowych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Urządzenie wykorzystuje aktywny wodór w procedurach bezbolesnego oczyszczania skóry.

Oczyszczanie wodorowe H2 Peel z generatorem wodoru usuwa z wody tlen jak również niekorzystne dla skóry jony siarki, chloru czy fosfor jednocześnie aktywuje jony wodoru, magnezu, wapnia i potasu. Substancje te wraz z aktywnym wodorem są aplikowane do skóry przy jednoczesnym peelingu warstwy rogowej naskórka.

Po zastosowaniu oczyszczania wodorowego skóra jest pozbawiona zaskórników oraz zostają aktywowane procesy przeciw wolno rodnikowe. Silne właściwości antyoksydacyjne aktywnego wodoru hamują procesy starzenia na poziomie komórkowym. Zabieg oczyszczania wodorowego wskazany jest dla osób ze skłonnością do zanieczyszczenia gruczołów łojowych, szarą, wymagającą odświeżenia, trądzikową.

Oczyszczanie wodorowe H2 Peel posiada generator wodoru, który zapewnia właściwe działanie urządzenia.

Wodór i jego właściwości

Jest gazem bezbarwnym, nierozpuszczalnym w wodzie. Jest najsilniejszym antyoksydantem, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Jest najmniejszym ze wszystkich pierwiastków, dlatego tak łatwo przenika przez komórki skóry.

Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego:

imagealt

Zabiegu nie należy wykonywać u osób z aktywną infekcją wirusową, opryszczką, przy przerwanej ciągłości naskórka, nowotworach, przy cerach naczyniowych.