Gabinet kosmetyczny to nie tylko miejsce pracy. To tu klient powierza swoje ciało raz urodę wiedzy oraz umiejętnościom kosmetyczki, lecz również pragnie się zrelaksować oraz odprężyć.

Odpowiedni wystrój oraz wyposażenie jest niezbędne aby stworzyć przyjazne warunki do odpoczynku. 

Niezbędnym do osiągnięcia tego celu jest wybór fotela kosmetycznego, który jest niezbędny do przeprowadzenia każdego zabiegu kosmetycznego. Należy również zwrócić uwagę na oparcie stóp i dostosować do profilu wykonywanej działalności. Na przykład wybór fotela posiadającego dwa osobne podnóżki idealnie sprawdzi się w gabinetach gdzie wykonuje się zabiegi podologiczne.

Do wyboru mamy fotele kosmetyczne elektryczne lub hydrauliczne.

Elektryczny fotel kosmetyczny to zdecydowanie najlepszy wybór, jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości wyposażeniu. Dzięki sterowaniu elektrycznemu w znaczący sposób wpływa na komfort pracy kosmetyczki/kosmetologa. Dodatkowo elektryczna leżanka kosmetyczna może być wyposażona w mechanizm obrotowy fotela, co uprasza pracę w małych gabinetach, a fotel bez przenoszenia może być ustawiony pod dowolnym kątem. System obrotowy sprawdza się w gabinetach podologicznych czy przy wykonywaniu makijażu permanentnego.

Hydrauliczny fotel kosmetyczny są zdecydowanie  tańszą alternatywą dla elektrycznych leżanek kosmetycznych. Ich waga oraz rozmiary są zdecydowanie mniejsze od foteli kosmetycznych, stąd polecane są do małych pomieszczeń. Wyposażone są w hydrauliczne sterowanie, dlatego ich cena jest niższa, polecane dla gabinetów o niższym budżecie.

6 zasad jakimi powinna kierować się kosmetyczka/ kosmetolog przy wyborze fotela zabiegowego:

- powinien być przede wszystkim wygodny zarówno dla klienta jak i dla osoby wykonującej zabieg,

- wyprofilowany, czyli dostosowany do budowy anatomicznej człowieka (należy pamiętać, że klientka na fotelu czasami spędza nawet do dwóch godzin),

- ruchomy w pionie (regulacja wysokości fotela w zależności od wzrostu kosmetyczki),

- ruchomy w poziomie (regulowane oparcie boczne dla wygody klienta),

- powinien być pokryty materiałem skóropodobnym co ułatwia dezynfekcję,

- idealnie jakby posiadał elektryczne sterowanie.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze fotela dostosowanego do profilu działalności, salon kosmetyczny, gabinet podologiczny, gabinet medycyny estetycznej, salon makijażu permanentnego , skontaktuj się z nami: biuro @beauty-partner.pl  606 183 786